Başımızın Belası Koltuklar

koltuk yıkama

Evlerimizin en konforlu bölümünün nesnesi olan koltuklarımız aynı zamanda lekeye, toza, kire en açık olan ev eşyalarından biridir. Koltuklarımızın yıpranmasına, kirlenmesine neden olacak etmenler saymakla bitmez.

Bütün bunlar koltuk yıkama hadisesiyle sonuçlanacak sıkıcı işler manzumesinin ilk ayağıdır. Ev hanımlarının birer ağır işçi gibi küçücük evlerinde dört döndüğünü biliyoruz. Ama bunu bilmek yetmiyor, zira ev hanımları sanki bunun için varmış gibi yaptıkları bütün işler, eeee olacak tabi evinin kadını, diye erkeklerce küçümsenebiliyor.

İşte bu zorlu işlerden biri de koltuk yıkama olayıdır. İşin bilgi ve teknik gerektiren kısımlarını bir kenara bıraksak bile koltuk yıkamak için harcanacak kol kuvvetini göz ardı edemeyiz. Bütün bunları yapan annelerimizi, eşlerimizi bir de üstüne hor görmek nedir peki? Yıkanan koltuklara poposunu koyamayan erkeklerin kederlenip üstelik de sinirlendiklerini biliyoruz.

Bu noktada sözüm evlerin, ailelerin savruk erkeklerine: Elbette sizler de günlük koşuşturmacada yoruluyor yıpranıyorsunuz, ama evinizin içinde sizleri temiz bir evde ocakta pişen yemeğiyle karşılayan kadınları bütün bu koşturmacanın sorumlularıymış gibi görmeyin lütfen.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir